HÉT – NMHH együttműködés
Együttműködési keretmegállapodást írt alá Koltay András, az NMHH- és Doleschall Andrásné, dr Csömör Magdolna a HÉT elnöke. A két szervezet együttműködésének a célja a folyamatos tudományos és szakmai konzultációk mellett többek között a fogyasztói tudatosság erősítése.
Koltay András, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke a megállapodás kapcsán hangsúlyozta: a hatóság számára kiemelt jelentőséggel bír a hírközléssel kapcsolatos tudományos munka előmozdítása, amely hosszú távon a hírközlési szektor és a fogyasztói jólét erősödését is szolgálja. „Fontos számunkra, hogy a HÉT-tel, a hazai hírközlési piac szereplőit tömörítő szervezettel is együttműködünk a jövőben, erősítve Magyarország digitális fejlődését és versenyképességét”.
Doleschall Andrásné, dr Csömör Magdolna, a HÉT elnöke az együttműködéssel kapcsolatban azt mondta: a HÉT, mint országos iparági szakmai szervezet egyik legfontosabb célkitűzése a magyarországi digitalizáció felgyorsítása és ennek keretében a digitális kompetenciák fejlesztésének támogatása. Az NMHH és a HÉT közötti együttműködés hozzájárulhat ahhoz, hogy a digitális szolgáltatások mind szélesebb körben elterjedjenek és mind nagyobb számú hazai felhasználó élvezhesse ezek előnyeit.
A HÉT és az NMHH közös célkitűzése, hogy folyamatos szakmai konzultációk keretében elősegítsék a hírközlési szektor fejlődését és az elektronikus hírközlésről szóló törvényben foglalt közérdekű célok megvalósulását támogató szabályozási környezet biztosítását. Ennek érdekében a jövőben közös kutatási témákat határoznak meg, kiadványokat készítenek, konferenciákat és szakmai rendezvényeket szerveznek, továbbá bővíteni kívánják az információs és kommunikációs technológiai szektor innovációs- és képességfejlesztési lehetőségeit. A szakmai tevékenység mellett kiemelt cél a fogyasztói tudatosság erősítése is.
A HÉT több mint 20 éve dolgozik a magyar hírközlési piac működési feltételeinek javításán. Küldetésének és egyik legfontosabb feladatának tekinti az iparági egyeztetések megvalósítását, a szakmai konszenzuskeresést, a magyarországi digitalizáció felgyorsítását. A szervezet aktív szerepet tölt be a hazai jogalkotási folyamatban, valamint a megvalósíthatóság és hatékonyság szempontjait szem előtt tartva képviseli az iparág érdekeit .